Szauna
Mostanában levélben kaptam kérdést, hogy hogyan lehet az illóolajokat a szaunában és a gőzkabinban használni. Időszerű a téma így év elején, tél közepén, ezért most teszem föl azt, amit tudok róla.
A szaunázás segíti a szervezet méregtelenítését, az immunrendszer erősítését. Az illóolajoknak ugyan ezek a hatása. Így a kettőt összeköthetjük. Illatosabbá tehetjük a szaunázást.
A magas hőmérséklet, gőz hatására kitágulnak a porusaink és nem csak belélegezve, hanem a bőrünkön át is intezívebbé válik az illóolajok bekerülése a szervezetünkbe.
Egyre vigyázni kell, hogy az illóolajok gyúlékony olajok. Közvetlenül a forró kőre nem szabad csepegtetni, mert lángra lobbanhatnak. Mindig a vízbe csöpögtessünk 1-2 cseppet és úgy öntsük a kőre. Ne többet, mert a forró levegőben ennyi el tud oszlani. A túl sok a légutakba, bőrre kerülve már kellemetlen érzést is okozhat.
Ja... a vízbe csöpögtetés után keverjük el az olajokat. Ha másképpen nem is tudjuk, lötyögtessük meg, hogy kicsit eloszoljon benne.
Az illat az szabadon választható. Én a friss illatokat választanám, mert a forróságban szerintem azok a kellemesebbek.
A hatás módja miatt én a légútra hatókat szeretem: eukaliptusz, fenyő, citrom, borsmenta, bergamott, ánizs.
Ha kicsit lazítani, meditálni szeretnénk, akkor levendula, narancs, mandarin, citromfű.
Én próbáltam már a teafát, mert hogy erős vírusölő hatása van, de a kesernyés illata engem zavart, rosszul éreztem magamat tőle. De lehet, hogy csak rám volt ilyan hatással.
Nekem bevált a rózsafa illóolaj is. Nagyon szeretem az illatát és el tudtam lazulni tőle.
Kellemes szaunázást az illóolajokkal!
Komáromi Bálint Éva
|